Eng

CTHINGS.CO pozyskał 20 mln złotych na międzynarodowy rozwój. W rundzie uczestniczyli Orlen VC, PKO VC, Freya Capital i Level2 Ventures

CTHINGS.CO, polski startup specjalizujący się w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań z obszaru 5G, sieci sensorowych IoT i aplikacji chmurowych, pozyskał 20 milionów złotych na ekspansję międzynarodową. W rundzie finansowania uczestniczyli Orlen VC, PKO VC, Freya Capital oraz dotychczasowy inwestor, Level2 Ventures. Pozyskany kapitał CTHINGS.CO wykorzysta na przyspieszenie ekspansji na rynkach zagranicznych, dalszy development produktów oraz budowę struktur międzynarodowych.

CTHINGS.CO specjalizuje się w budowaniu rozwiązań 5G, IoT, edge computing m.in. dla Przemysłu 4.0 i organizacji zarządzających rozproszoną infrastrukturą pozyskiwania danych. Współpracuje z globalnymi operatorami komórkowymi oraz dostawcami infrastruktury chmurowej. Do tej pory spółka aktywnie pozyskiwała klientów i realizowała kontrakty w krajach skandynawskich, Niemczech, Austrii, Hiszpanii i Polsce.

–Od kilku lat zauważamy dynamiczny wzrost globalnego rynku zastosowania urządzeń typu IoT Gateway, czym nie ukrywam, w Freya Capital jesteśmy bardzo podekscytowani. Szacuje się, że w latach 2023 – 2030 rynek ten będzie rósł w tempie blisko 60% rocznie, a w samym 2026 ma osiągnąć ok. 250 mld USD. W naszej ocenie integracja możliwości łączności w coraz większej liczbie urządzeń jest jednym z głównych czynników napędzających szybkie przyjęcie rozwiązań IoT w globalnej gospodarce, a CTHINGS.CO widzimy jako potencjalnego lidera tego rynku. Jesteśmy pod dużym wrażeniem zespołu zarządzającego Spółki i wierzymy, że z uzyskanym finansowaniem oraz wsparciem będą w stanie odnosić liczne sukcesy. – komentuje Zbigniew Barwicz, Freya Capital.

– Nasza inwestycja w spółkę CTHINGS.CO to przykład generowania wartości w całym ekosystemie innowacji Grupy ORLEN. Wspólnie realizujemy już pilotażowy projekt związany z systemem do monitorowania ścieków wody w rafinerii w Płocku, a także projekt proof of concept w zakresie testowania ekosystemu technologii sieci i usług 5G, uruchomionych za pośrednictwem naszego akceleratora innowacji ORLEN Skylight. Zaangażowanie kapitałowe w CTHINGS.CO to nie tylko efekt dotychczasowej, dobrej współpracy. Wspieramy ten start-up, ponieważ w Polsce i Europie obserwujemy wzrost zainteresowania inteligentnymi rozwiązaniami dla przemysłu, a polska spółka skutecznie odpowiada na te potrzeby i ma dobre perspektywy do dalszego wzrostu – wyjaśnia Marek Garniewski, Orlen VC.

– Jako fundusz PKO Banku Polskiego od dawna przyglądamy się spółkom, których technologia zwiększa efektywność produkcji. Obserwując globalne trendy w kierunku automatyzacji  przemysłu dostrzegamy ogromny potencjał wzrostu w sektorze industrial IoT, który jeszcze bardziej nakręci wejście w życie prywatnych sieci 5G. Na tle analizowanych startupów z tego sektora CTHINGS wyróżnia się dojrzałym produktem, rozbudowaną bazą klientów zagranicznych oraz długofalowymi partnerstwami z renomowanymi markami. Co jednak najważniejsze, zespół świetnie rozumie, że technologia to nie wszystko. Największa sztuka to pokazać na konkretnych przykładach, że wdrożenie określonego rozwiązania przekłada się na bardzo wymierne oszczędności dla klienta. CTHINGS robi to świetnie! Widzimy duży potencjał pomiędzy produktami oferowanymi przez spółkę a potrzebami naszych klientów przemysłowych inwestujących w poprawę swojej produktywności. Dodatkowym polem współpracy z naszym ekosystemem może być oferowanie aplikacji chmurowych spółki w partnerstwie z Operatorem Chmury Krajowej, który został powołany przez PKO Bank Polski oraz Polski Fundusz Rozwoju komentuje Krzysztof Mazur, PKO VC.

– Inwestycja następuje w kluczowym dla nas momencie. Obserwujemy wzmożone zainteresowanie naszymi produktami i usługami z rynku europejskiego i amerykańskiego. Przemysłowe sieci 5G stają się rzeczywistością, a nasze rozwiązania idealnie wpasowują się w adresowanie istniejących tam potrzeb. Konsorcjum inwestycyjne to grono największych inwestorów z rejonu CEE i bardzo pozytywnie zapatrujemy się na dalszą współpracę na kilku płaszczyznach – technologicznej, biznesowej i finansowej. W planach mamy dalszy rozwój technologiczny, ekspansję biznesową i zawiązywanie międzynarodowych partnerstw. Naszym priorytetem jest zajęcie kluczowego miejsca w ekosystemie technologii 5G branży przemysłowej.dodaje Arnold Wierzejski, CEO CTHINGS.CO.

– CTHINGS.CO to jedna z najszybciej rozwijających się firm w portfelu Level2, działająca od samego początku na globalnym rynku. Klientami CTHINGS.CO są zarówno duże korporacje, jak i mniejsze firmy chcące korzystać z najnowocześniejszej technologii. Tak szybki i szeroki rozwój wymaga kapitału oraz Partnerów, którzy mają kompetencje do prawdziwego wspierania Spółki. Uważamy, że obecna runda zapewniła najlepszy możliwy set inwestorski, który umożliwi CTHINGS.CO stanie się wizytówką Polski w świecie rozwiązań IoT/5G.
– 
podsumowuje Piotr Pawłowski, partner zarządzający Level2 Ventures.

W portfolio spółki znajdują się m.in.: system 5G Suite, umożliwiający zbieranie danych z rozproszonych sieci sensorowych IoT w czasie rzeczywistym oraz efektywne, zdalne zarządzanie nimi poprzez Platformę Orchestra, urządzenia: 5G IoT Gateway służące do zbierania i jednoczesnego przetwarzania lokalnego dużych porcji danych oraz CLASP –system sensorów do monitorowania bezpieczeństwa i położenia ruchomych obiektów. System pozwala również na analizowanie, wizualizację i raportowanie zebranych danych.

Jesteśmy

DLA WAS

Dla mediów

media@level2.vc

Level2 Ventures B.V.

De Boelelaan 7

1083HJ Amsterdam