Eng

Level2 Ventures i Pro Progressio uruchamiają projekt CASPEN4Startups

Organizacja biznesowa Pro Progressio we współpracy z funduszem Level2 Ventures uruchamia projekt mający na celu rozwijanie współpracy między startupami a wiodącymi dużymi przedsiębiorstwami z obszarów nowoczesnych usług dla biznesu, ICT, przemysłu, logistyki oraz nieruchomości, skupionymi w Klubie Pro Progressio. Program CASPEN4Startups w formule komercyjnej rusza 18 lipca 2022 i jest przeznaczony dla startupów i scale’upów z regionu CEE. Główne filary programu obejmują wzmocnienie networkingu, rekomendacje i możliwości kooperacji z liderami w swoich branżach, szeroko zakrojone działania promocyjne oraz dedykowane inicjatywy edukacyjne.

– Jako organizacja biznesowa, która od wielu lat zrzesza przedsiębiorstwa z szeroko pojętego sektora usług biznesowych, wiemy, jak ważne jest budowanie networku opartego na relacjach, który niejednokrotnie ułatwia i przyspiesza rozwój firmy na wielu poziomach. Stąd pojawił się pomysł na wspólną inicjatywę skierowaną do startupów – CASPEN4Startups, w której Level2 Ventures zapewnia sesje mentoringowe i konsultacje strategiczne, a Pro Progressio wzmocnienie networkingu, szeroko zakrojone działania promocyjne i możliwość kooperacji z liderami w swoich branżach.wyjaśnia Wiktor Doktór, Prezes Zarządu Pro Progressio.

CASPEN4Startups (od Consulting, Advisory, Support, Promotion, Education i Networking) powstał na bazie doświadczeń biznesowych praktyków budowania i skalowania firm oraz twórców aktywnych społeczności biznesowych jako skuteczne narzędzie pozwalające startupom budować rozpoznawalność rynkową w grupach docelowych, nawiązywać współpracę na poziomie decydentów w zakresie walidacji pomysłów biznesowych, ich udoskonalania i sprzedaży.

– Zależy nam na pogłębieniu relacji pomiędzy startupami a dużymi przedsiębiorstwami, które umożliwi z jednej strony walidację pomysłów na wczesnych etapach rozwoju, a z drugiej adopcję innowacyjnych rozwiązań tam, gdzie mogą przyczynić się one do optymalizacji procesów lub zwiększenia efektywności. Zakładamy też możliwy scenariusz inwestycji ze strony korporacji w młode firmy, będące bardziej efektywne pod kątem produktów i rozwiązań, niż własne działy R&D. – podsumowuje Piotr Pawłowski, General Partner Level2 Ventures.

Pro Progressio to organizacja wspierająca rozwój przedsiębiorczości w Polsce i Europie. Od wielu lat tworzy aktywne środowisko biznesowe wzmacniające rozwój należących do niego podmiotów poprzez własne konferencje, media, konkursy, raporty oraz współpracę z renomowanymi organizacjami z całego świata, zapewniając tym samym najlepszy dostęp do wymiany wiedzy i świadczenia usług na najwyższym poziomie. W Klubie Pro Progressio zrzeszone są firmy z sektora Enterprise i MŚP z branż nowoczesnych usług dla biznesu, ICT, przemysłu, logistyki i nieruchomości oraz organizacje sektora publicznego.

Level2 Ventures to fundusz venture capital operujący w regionie CEE od 2021 roku. Inwestuje  w startupy technologiczne z obszarów B2B SaaS i Marketplace, rozwiązań opartych o AI, WEB 3.0 & Blockchain, Industry 4.0, Sustainability i Pet Tech na etapach pre-Seed, Seed i rundy A. Jednorazowo na inwestycję fundusz przeznacza od 250 tys. Euro do 1,5 mln Euro. Dysponuje kapitałem w wysokości 130 mln zł. Założony i prowadzony przez doświadczonych CEO z branży ICT, Adama Rudowskiego i Piotra Pawłowskiego.

Szczegółowe informacje o CASPEN4Startups i warunkach uczestnictwa dostępne są na stronie Pro Progressio https://proprogressio.pl/pl/ .

Jesteśmy

DLA WAS

Dla mediów

media@level2.vc

Level2 Ventures B.V.

De Boelelaan 7

1083HJ Amsterdam