Eng

Level2 Ventures zainwestował w Salesbooka – innowacyjną platformę akceleracji sprzedaży w modelu SaaS

Salesbook, innowacyjna platforma do podnoszenia efektywności i zarządzania procesem sprzedaży, pozyskał finansowanie w ramach rundy late seed. W spółkę zainwestował Level2 Ventures – prywatny fundusz venture capital, założony przez Adama Rudowskiego i Piotra Pawłowskiego, doświadczonych CEO z branży ITC. Pozyskany kapitał pozwoli przyspieszyć skalowanie Salesbooka na rynkach zagranicznych, rozbudować portfolio rozwiązań branżowych oraz zwiększyć ewaluację startupu przed rundą A.

Salesbook to platforma akceleracji sprzedaży oferowana w modelu SaaS, która wspomaga i automatyzuje pracę przedstawicieli handlowych, zwiększając ich efektywność o ponad 50%. Oprócz elementów strukturyzujących proces sprzedaży poprzez prezentację firmy, analizę potrzeb, kalkulator oferty i możliwość podpisania umowy (również online), zawiera funkcjonalność CRM oraz rozbudowane raportowanie pozwalające na analizę pracy handlowców w czasie rzeczywistym. Salesbook może działać jako autonomiczny system lub w modelu integracji z każdym oprogramowaniem typu CRM/ERP. Rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się zarówno w tradycyjnym modelu spotkań z klientami, jak i w modelu sprzedaży online. Obecnie aplikacja oferuje dedykowane rozwiązania dla fotowoltaiki, energetyki, branży ubezpieczeniowej, telekomunikacji i motoryzacji.

- Zdecydowaliśmy się zainwestować w Salesbooka, ponieważ to pierwsze znane nam narzędzie, które wprowadza do klasycznej sprzedaży automatyzację i analitykę kojarzoną do tej pory z rynkiem e-commerce. Pozwala budować skuteczny proces handlowy, monitorować i udoskonalać go w czasie, dodatkowo zapewniając handlowcom i menedżerom przyjazny system CRM do zarządzania i analizy sprzedaży. Potencjał Salesbooka został także dostrzeżony przez rynek, co przełożyło się na dwukrotny wzrost sprzedaży w 2021 roku oraz rosnącą dynamikę pozyskiwania nowych klientów. Obecnie z aplikacji korzysta ponad 50 000 sprzedawców i menedżerów z całego świata, w tym firmy takie jak Energa, Orange, Edison, OVB czy Mercedes-Benz – mówi Piotr Pawłowski, General Partner Level2 Ventures.

- Kapitał pozyskany w ramach rundy zostanie wykorzystany na realizację strategii ekspansji oraz dalszy rozwój produktu. Już teraz jesteśmy obecni w Polsce, Niemczech i Singapurze. W 2022 roku skupimy się na wprowadzeniu Salesbooka na rynki Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, które postrzegamy jako priorytetowe w budowaniu wartości spółki na obecnym etapie. Równolegle planujemy rozwijać dedykowane rozwiązania dla branż ICT, healthcare, HR i produkcyjnej – mówi Jacek Maciak, CEO Salesbook.

- Jednym z głównych wyróżników Salesbooka jest możliwość twardej analityki spotkania handlowego. W ten sposób organizacja zdobywa wiedzę na temat tego, które elementy procesu przekładają się na pożądane wyniki. Chcemy również zainwestować w ten obszar i – wykorzystując mechanizmy sztucznej inteligencji – podpowiadać naszym klientom optymalną formułę sprzedażową – dodaje Dariusz Nawojczyk, CMO Salesbook.  

Rynek narzędzi typu Sales Acceleration zgodnie z szacunkami w latach 2021 – 2026 będzie rósł w tempie 16 proc. roku do roku. Obecnie globalna wartość rynku tych rozwiązań szacowana jest na 30 mld dolarów.

- Ciągłe doskonalenie procesu sprzedaży, inteligentna analityka i wzrost kompetencji handlowców to niezbędne elementy budowania przewagi rynkowej w każdym biznesie. W dobie dużej rotacji w zespołach sprzedażowych Salesbook pomaga osiągać i utrzymywać wysoką efektywność sprzedaży, oferując pomoc we wdrażaniu nowych handlowców i optymalizację działań tych doświadczonych – podsumowuje Piotr Pawłowski.

Jesteśmy

DLA WAS

Dla mediów

media@level2.vc

Level2 Ventures B.V.

De Boelelaan 7

1083HJ Amsterdam