Eng

Marek Szmigiel nowym prezesem RevDeBug

Dotychczasowy CEO i współzałożyciel startupu Tomasz Kruszewski został członkiem rady nadzorczej. Zmiany mają przyspieszyć zdobywanie nowych klientów i wejście na rynek USA. – Ale przede wszystkim chcemy, by nasze rozwiązanie stało się globalnym standardem w procesie naprawy błędów oprogramowania – mówi Marek Szmigiel, nowy prezes RevDeBug.

– Strategiczne zmiany w zarządzie RevDeBug pozwolą na szybką, międzynarodową komercjalizację jednego z najciekawszych rozwiązań programistycznych na świecie. To narzędzie jest ratunkiem dla szybko zmieniającej się branży produkcji, testowania i utrzymania oprogramowania w dobie rosnącego zapotrzebowania na programistów. Jestem przekonany, że RevDeBug ma szansę zostać polskim jednorożcem i osiągnąć wycenę w wysokości 1 mld dol. mówi Marcin Rosati, przewodniczący rady nadzorczej RevDeBug, w przeszłości m.in. CEO Media Markt Polska i dyrektor zarządzający InPostu.

Ekspansja, rozwój i kolejne zmiany

RevDeBug w najbliższych miesiącach skupi się na sprzedaży swojego rozwiązania do banków, firm ubezpieczeniowych i dużych sieci sklepowych. Celem jest również przyspieszenie zdobywania klientów na rynku amerykańskim i brytyjskim.

– Mam pełne przekonanie, że podjęte przeze mnie decyzje dotyczące zmian organizacyjnych pozwolą nam dynamicznie rozwijać się na rynku międzynarodowym. Jestem pewien, że RevDeBug osiągnie sukces i jest pretendentem na kolejnego jednorożca z Polski – mówi Tomasz Kruszewski, współzałożyciel firmy i nowy członek rady nadzorczej. I dodaje: - Będę wciąż trzymać pieczę nad strategią, rozwojem i kondycją firmy, a sprawy operacyjne oddaję w ręce świetnych ekspertów.

Na stanowisku prezesa RevDeBug zastąpił Tomasza Kruszewskiego Marek Szmigiel, od kilkunastu lat związany z sektorem nowoczesnych technologii oraz telekomunikacji. Pełnił kluczowe role związane z rozwojem biznesu. Na stanowisku dyrektora sprzedaży krajowej w GTS Poland (obecnie T-Mobile) zarządzał większością aktywności rynkowych operatora. Jako dyrektor sprzedaży w firmie Vector Solutions, integratorze rozwiązań informatycznych, odpowiadał za całość komercyjnych działań spółki, w tym otwieranie nowych rynków i reorganizację sprzedaży.

– Cieszę się, że rozpoczynam przygodę biznesową w jednym z najciekawszych nowych przedsięwzięć w zakresie oprogramowania. Naszym głównym celem jest odkrycie dla klientów w Stanach Zjednoczonych i Europie naszego przełomowego narzędzia, które skutecznie przyspiesza proces naprawy błędów w oprogramowaniu, obniża koszty i poprawia efektywność działów IT, a co za tym idzie – całych organizacji – komentuje Marek Szmigiel.

Solidne podstawy

RevDeBug ma również nowego wiceprezesa oraz nowego dyrektora ds. sprzedaży. Na obu stanowiskach rozwój firmy wspomogą niezwykle doświadczeni specjaliści – Łukasz Kędziora oraz Călin Mureşan.

Łukasz Kędziora od wielu lat jest związany z sektorem finansowym. Pracował m.in. w banku BGŻ, był dyrektorem finansowym grupy kapitałowej ATSS.A. i grupy kapitałowej PBH, a także prezesem wielu podmiotów zależnych w tych grupach. Był również prezesem zarządu Pro Agro, spółki świadczącej usługi zarządzania finansami. W ciągu kilku ostatnich lat przeprowadziła i zrealizowała kilkanaście projektów inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 65 mln zł.

Dyrektorem ds. sprzedaży został natomiast Călin Mureşan. Przez ostatnie cztery lata był odpowiedzialny za rozwój działu sprzedaży Netguru – jednego z największych polskich software house’ów, zajmującego się tworzeniem oprogramowania dla wiodących firm na rynkach polskim i zagranicznym. Rozbudował zespół z trzech do 30 osób, a obroty firmy wzrosły w tym czasie sześciokrotnie – do ponad 50 milionów dolarów rocznie. Netguru było dwukrotnie uznawana przez „Financial Times” za najszybciej rozwijającą się firmę w Europie.

Cieszę się, że mam szansę dołączyć do bardzo obiecującej firmy, jaką jest RevDeBug, i odpowiadać za ekspansję na rynkach zagranicznych. Moim – i całego zespołu – głównym celem jest sprawienie, że rozwiązanie RevDeBug stanie się nowym standardem w większości dużych firm – mówi Călin Mureşan.

Jesteśmy

DLA WAS

Dla mediów

media@level2.vc

Level2 Ventures B.V.

De Boelelaan 7

1083HJ Amsterdam