Eng

Salesbook w programie akceleracyjnym NCBR

19 lutego 2020 r. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) rozpoczęło pilotażowy program akceleracyjny ze stanem Nevada pod nazwą NCBR-NAP: NCBR-Nevada Acceleration Program. Celem projektu jest połączenie innowacyjnych ekosystemów Polski i stanu Nevada poprzez akcelerację na rynku amerykańskim – z wykorzystaniem instytucji i związanych z nimi mentorów.

Salesbook bierze udział w programie internacjonalizacji biznesu organizowanym przez NCBR. Po intensywnych warsztatach w Warszawie, jako najlepszy polski kandydat, wyjeżdża do Nevady w USA.  

Rezultatem inicjatywy ma być doprowadzenie do rozpoczęcia współpracy pomiędzy firmami i instytucjami z Polski i stanu Nevada w zakresie szeroko rozumianej innowacyjności, w tym komercjalizacji oferowanych rozwiązań technologicznych oraz wspierania kooperacyjnych form działalności badawczo-rozwojowej.    

W pierwszym etapie firmy, które pozytywnie przeszły ocenę formalną, zostały poddane ocenie merytorycznej. 30 najlepszych startupów zostało zaproszonych do udziału w czterodniowym Bootcampie w Warszawie. Tam, w mniejszych grupach, pracowały z trenerami z Polski i Nevady.  

Zwieńczeniem Bootcamp Warsaw był Demo Day, podczas którego przedstawiciele wybranych startupów wygłosili prezentacje i odpowiadali na pytania jury. Następnie jury oceniło startupy i wyłoniło listę 10 finalistów, którzy wkrótce polecą do Nevady.   

Salesbook reprezentowany przez CEO – Jacka Maciaka – otrzymał najwyższą liczbę punktów od jurorów spośród wszystkich firm i jedzie do Nevady jako najlepszy polski kandydat!

Jesteśmy

DLA WAS

Dla mediów

media@level2.vc

Level2 Ventures B.V.

De Boelelaan 7

1083HJ Amsterdam