Eng

SunRoof pozyskał 70 mln zł w rundzie finansowania

SunRoof pozyskał 70 mln zł (15 mln euro) w rundzie finansowania, której przewodził fundusz Klima Energy Transition Fund, część grupy Alantra. Spółce dodatkowy kapitał zapewniły też fundusze Inovo VC, SMOK Ventures, Alfabeat i Level2 Ventures, a także aniołowie biznesu – m.in. Jon Olsson, utytułowany szwedzki zawodnik narciarstwa alpejskiego i freeskiingu oraz przedsiębiorca. Polsko-szwedzki startup rewolucjonizuje zasilanie domów i umożliwia zdecentralizowaną produkcję energii. Pozyskane środki pomogą we wzmocnieniu pozycji spółki na europejskich rynkach, przede wszystkim w Szwecji, Niemczech i Polsce.

SunRoof to polsko-szwedzki startup, który tworzy dachy solarne 2w1 i rozwiązania umożliwiające zdecentralizowaną produkcję energii przez właścicieli domów. Firma oferuje innowacyjną technologię, która zastępuje tradycyjny dach i instalowane osobno panele fotowoltaiczne. Dzięki temu SunRoof pozwala wytworzyć więcej energii z 1 metra kwadratowego niż konkurencyjne rozwiązania, zużywając mniej materiałów i pozostawiając mniejszy ślad węglowy.

Firma oferuje też właścicielom domów kompletny system do zarządzania energią. Dzięki cyfrowej platformie mogą śledzić postępy w budowie dachów. Po instalacji aplikacja SunRoof pozwala na monitorowanie i zarządzanie produkcją oraz zużyciem energii w domu, optymalizując zwrot z inwestycji w dach solarny.  

Współzałożycielem i CEO SunRoof jest Lech Kaniuk, doświadczony szwedzko-polski przedsiębiorca, który budował takie marki jak Delivery Hero, PizzaPortal, czy iTaxi. Pomysłodawcą dachów solarnych i założycielem SunRoof jest Karol Kaniuk, który pierwotnie rozwijał SunRoof w Szwecji. W rozwój spółki zaangażowani są także polscy seryjni przedsiębiorcy – Marek Zmysłowski (HotelOnline.co, Jumia.com) i Rafał Plutecki (były szef Google for Startups w regionie CEE).

W ciągu ostatnich 2 lat SunRoof znacząco rozwinął swoją działalność w Szwecji, Niemczech oraz Polsce i jest na tych rynkach najszybciej rosnącym dostawcą instalacji fotowoltaicznych zintegrowanych z budynkiem (BIPV). Od stycznia 2020 do stycznia 2022 zespół SunRoof powiększył się też z 10 do ponad 130 osób. W najbliższym czasie startup planuje zatrudnienie kluczowych pracowników, w tym COO i managerów, którzy pomogą w szybkiej ekspansji w nowych krajach od przyszłego roku.  Pozyskane środki pomogą przede wszystkim w umocnieniu wiodącej pozycji SunRoof w Szwecji, Niemczech i Polsce, zwiększając sprzedaż i potencjał spółki w zakresie dostarczania zintegrowanych rozwiązań fotowoltaicznych. W dalszej kolejności SunRoof planuje szybki rozwój na kolejnych rynkach.  

Jesteśmy

DLA WAS

Dla mediów

media@level2.vc

Level2 Ventures B.V.

De Boelelaan 7

1083HJ Amsterdam