Eng

SunRoof pozyskuje 63 mln zł w ramach rozszerzonej rundy Growth

Finansowanie pochodzi od trzech wiodących europejskich funduszy, specjalizujących się w technologiach klimatycznych: World Fund, Nordic Alpha Partners oraz Legal & General Capital i będzie przeznaczone na intensyfikację globalnej ekspansji.

  • Pozyskane środki pomogą w dalszej globalnej ekspansji SunRoof w Polsce, Niemczech, krajach nordyckich i Stanach Zjednoczonych, umożliwiając większej liczbie właścicieli domów i firm korzystanie z najnowocześniejszej technologii solarnej, pozostawiającej mniejszy ślad węglowy i obniżającej rachunki za energię.
  • SunRoof oferuje kompletny system do zarządzania energią, w tym dachy fotowoltaiczne, magazyny energii i platformę cyfrową, pozwalającą na śledzenie postępów w budowie dachów, monitorowanie i zarządzanie zużyciem prądu.
  • Dachy SunRoof wyróżniają się najwyższą wydajnością na świecie, wytwarzając więcej energii z 1 mkw. niż konkurencyjne rozwiązania.
  • Najnowsze finansowanie zwiększyło do 28,5 mln euro łączną kwotę zebraną w rundzie Growth z września 2022 r., której przewodził fundusz Klima Energy Transition Fund.

SunRoof, pionier na rynku energii słonecznej, pozyskał 63 mln zł (13,5 mln euro) w ramach rozszerzonej rundy finansowania z września 2022 r. W startup zainwestowały wiodące europejskie fundusze, specjalizujące się w technologiach klimatycznych: World Fund, Nordic Alpha Partners i L&G Capital. Najnowsze finansowanie zwiększa do 28,5 mln euro łączną kwotę rundy Growth, której przewodził fundusz Klima Energy Transition Fund, część grupy Alantra. Pozyskane środki pomogą w dalszej ekspansji w Europie i Stanach Zjednoczonych.

SunRoof to polsko-szwedzki startup, który rewolucjonizuje zasilanie domów i umożliwia zdecentralizowaną produkcję energii. Firma oferuje najefektywniejsze dachy zintegrowane z ogniwami fotowoltaicznymi, fasady i wiaty solarne SunPort oraz kompletny system do zarządzania energią. Innowacyjne rozwiązanie zastępuje tradycyjny dach i tym samym jest alternatywą dla odstających i niedopasowanych paneli fotowoltaicznych. SunRoof pozwala wytworzyć więcej energii z 1 mkw. niż konkurencyjne rozwiązania, zużywając mniej materiałów i pozostawiając mniejszy ślad węglowy. Jednocześnie zapewnia estetyczny wygląd doceniany przez właścicieli domów i architektów. 

Oprócz dachów i fasad solarnych, system SunRoof obejmuje również magazyny energii i platformę cyfrową, na której klienci firmy mogą śledzić każdy etap budowy dachu — od projektu, poprzez wykonanie, aż po uruchomienie instalacji. Technologia AR (rozszerzona rzeczywistość) pozwala zaś na zwizualizowanie, jak dom będzie wyglądał z dachem solarnym. 

Startup pozyskał nowe finansowanie po roku znaczącego wzrostu – wzrost o 300% rok do roku. Od stycznia 2020 roku zespół SunRoof powiększył się 13-krotnie, do ponad 150 osób w całej Europie. Firma obsługuje klientów w Polsce, Szwecji i Niemczech. Prowadzi również program pilotażowy w USA. Otrzymane fundusze wykorzysta do dalszego rozwoju i umocnienia wiodącej pozycji na obecnych rynkach. Od początku działalności SunRoof zebrał łącznie 35 mln euro. Wcześniej w startup zainwestowały m.in. Inovo VC, SMOK Ventures, Alfabeat i Level2 Ventures. 

Jesteśmy

DLA WAS

Dla mediów

media@level2.vc

Level2 Ventures B.V.

De Boelelaan 7

1083HJ Amsterdam